Logo Koalicja Obywatelska
100 konkretów

Rodzina

Zdrowie

Zobacz nasze
postulaty

Punktor

Na stałe wprowadzimy finansowanie in vitro z budżetu państwa. Na finansowanie procedury in vitro przeznaczymy nie mniej niż 500mln zł. – tak by pary, które chcą mieć dzieci miały dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia niepłodności.

Projekt o bezpłatnym in vitro był pierwszym, przyjętym przez rząd Donalda Tuska. Od 1 czerwca Polki i Polacy będą mogli korzystać z tego bezpłatnego programu. Przeznaczymy na to pół miliarda złotych z budżetu państwa. Projekt prowadzony jest przez Ministerstwo Zdrowia.

Punktor

Natychmiast przystąpimy do realizacji polityki antyprzemocowej.

30 stycznia 2024 roku Premier Donald Tusk wycofał wniosek skierowany do Trybunału Konstytucyjnego przez Mateusza Morawieckiego o zbadanie zgodności Konwencji Stambulskiej z Konstytucją RP. Ochrona kobiet i dzieci przed przemocą to jest coś, co nigdy nie powinno być przedmiotem kłótni politycznej!

Punktor

Wspieramy kobiety wracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka: w ramach programu „Aktywna mama” wypłacimy 1500 zł miesięcznie na opiekę nad dzieckiem – tzw. „babciowe”.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace nad założeniami do projektu ustawy. Nowy zasiłek ma być wypłacany w trzecim kwartale 2024 roku.

Punktor

Wprowadzimy obligacje antyinflacyjne poprzez zmianę w ustawie o NBP (gotowy projekt ustawy). Oszczędności Polaków będą zabezpieczone przed inflacją od pierwszego dnia.

Ministerstwo Finansów prowadzi analizy w tym zakresie.

Punktor

Wprowadzimy ustawę o związkach partnerskich.

Ministra do spraw Równości prowadzi konsultacje społeczne w tym zakresie.

Logo Platformy Obywatelskiej

Sprawdź
również

Podatki

Mieszkania

Bezpieczeństwo

Zobacz wszystkie

100 konkretów

Wróć na stronę główną

Logo Koalicja Obywatelska