Logo Koalicja Obywatelska
100 konkretów

Podatki

Podatki - serce

Zobacz nasze
postulaty

Punktor

Obniżymy VAT dla sektora „beauty” do 8%.

Od 1 kwietnia 2024 roku w życie wchodzi obniżona stawka podatku VAT dla branży beauty. Od tej pory przedsiębiorcy działający w tej branży będą płacić 8%, a nie 23% stawki podatku.

Wspieramy polskich przedsiębiorców!

Punktor

Obniżymy podatki. Osoby zarabiające do 6000 zł brutto (także na działalności gospodarczej) i pobierające emeryturę do 5000 zł brutto nie będą płaciły podatku dochodowego. Podniesiemy kwotę wolną od podatku – z 30 tys. zł do 60 tys. zł., w przypadku podatników rozliczających się według skali podatkowej, w tym także przedsiębiorców i emerytów.

Ministerstwo Finansów prowadzi audyt finansów publicznych oraz uzgadnia zmiany z samorządami, które partycypują we wpływach z podatku PIT.

Punktor

Zaproponujemy zniesienie podatku od zysków kapitałowych (podatek Belki) dla oszczędności i inwestycji w tym także na GPW (do 100 tys. zł, powyżej 1 roku).

Ministerstwo Finansów prowadzi prace analityczne dotyczące różnych koncepcji w zakresie wprowadzenia ulg lub kwoty wolnej od podatku z kapitałów pieniężnych. Przygotowywany jest projekt ustawy zmieniającej zasady naliczania podatku od dochodów z lokat i inwestycji.

Punktor

Wprowadzimy 0% VAT na transport publiczny, aby obniżyć ceny biletów dla Polaków.

Ministerstwo Finansów przygotowuje przepisy wprowadzające obniżoną do 0% stawkę VAT na określone usługi transportu pasażerskiego.

Logo Platformy Obywatelskiej

Sprawdź
również

Rodzina

Rolnictwo

Kobiety

Zobacz wszystkie

100 konkretów

Wróć na stronę główną

Logo Koalicja Obywatelska